To już się dzieje! Nabór na warsztaty Praktyki Dobrego Życia trwa!
Jeśli:
🌿chcesz poprawić swoje nawyki związane ze stylem życia na lepsze
🌿 dbasz o potrzeby innych, a swoje odkładasz na później
🌿 trudno Ci realizować swoje postanowienia
🌿 chcesz postawić pierwsze kroki w praktykowaniu medycyny stylu życia
…zapraszamy Cię na kolejną – Wiosenną Praktykę Dobrego Życia!
Wygląda na to, że zorganizowałyśmy je specjalnie dla Ciebie!
______________________
4 dni // 4 prowadzące // 6 filarów medycyny stylu życia // 12-15 uczestniczek i uczestników // piękne otoczenie i kameralna atmosfera // wypełniony, choć nie przepełniony program, a w nim:
– warsztaty medycyny kulinarnej w kameralnych grupach
– praktyczne zajęcia na temat teorii zmiany nawyków i tworzenie indywidualnych planów
– outdoorowe warsztaty uważności i aktywności fizycznej
– ćwiczenia z zakresu psychologii pozytywnej
– codzienna poranna joga
– trening relaksacji i wstęp do medytacji
– przestrzeń do wymiany doświadczeń
– po wyjeździe “follow-up” on-line
Czego możesz się spodziewać na Praktyce Dobrego Życia?
Poranki zaczniemy porcją łagodnego ruchu łączącego klasyczne pozycje jogi ze współczesnym podejściem do pracy nad mobilnością. Bazując na uważności i pracy z oddechem popracujemy nad pozbyciem się napięć z ciała i przyjemnie się rozbudzimy.
Wyjazd z dala od codziennych bodźców będzie wspaniałą okazją do autorefleksji i wymiany doświadczeń. Pracując w małych grupach, skupimy się na relacjach i emocjach, naszych potrzebach i komunikacji międzyludzkiej.
W czasie bloku relaksacyjnego porozmawiamy o stresie i jego konsekwencjach w ujęciu psychosomatycznym oraz poznamy podstawowe techniki mające na celu wprowadzenie ciała i umysłu w stan odprężenia przy wykorzystaniu między innymi ćwiczeń oddechowych i medytacji.
W trakcie naszego wyjazdu weźmiesz udział w kameralnych warsztatach medycyny kulinarnej, a do domu wrócisz z zestawem przepisów, z których korzystaliśmy podczas wyjazdu 🍽️ Wspólnie przygotujemy odżywczy obiad, rozmawiając o tym jak na co dzień komponować posiłki czy lepiej organizować się w kuchni. Ponieważ jedzenie i wspólny stół łączą wszystkich, szykujcie się także na żywe forum wymiany kulinarnych doświadczeń!
P.S. Obiecujemy, że każdy wyniesie z warsztatów coś dla siebie – nawet jeśli na co dzień nie gotujesz i nie lubisz spędzać czasu w kuchni 😉
W trakcie zajęć będziesz miał okazję przyjrzeć się swoim potrzebom, porozmawiać o uniwersalnych potrzebach każdego człowieka oraz przeanalizować, które z nich wymagają więcej uwagi. Poznasz charakterystykę procesu zmiany, nauczysz się wyznaczać cele oraz dowiesz się jakie strategie mogą pomóc Ci w ich osiągnięciu.
Po warsztatach możliwe opcjonalnie indywidualne konsultacje z zakresu medycyny stylu życia. W duchu dialogu motywującego omówimy na nich Twoje dotychczasowe nawyki. Będziesz mógł/mogła ułożyć swoje zdrowotne priorytety i na ich podstawie zaplanujesz pierwsze kroki w kierunku zmian, które chcesz wdrożyć.
Podczas naszego wyjazdu:
🍃zdobędziesz narzędzia, które ułatwią Ci budowanie poczucia równowagi i spokoju na co dzień
🍃poznasz przepisy i triki kuchni roślinnej, które możesz wykorzystać w swoim domu
🍃nauczysz się metod zmniejszania napięcia
🍃dowiesz się, jak rozpoznawać najczęstsze błędy w komunikacji i jak im zaradzać
🍃wrócisz z realnym do wdrożenia indywidualnym planem zmiany nawyku
Jeśli Ty wykonujesz zawód medyczny:
⚕️zyskasz możliwość wymiany doświadczeń z innymi medykami we wdrażaniu Medycyny Stylu Życia do swojej codziennej praktyki ⚕️poznasz narzędzia, które mogą ułatwić Ci pracę z pacjentem potrzebującym modyfikacji stylu życia
Termin: 11-14 kwietnia 2024
Miejsce: Kuziówek 5A, 98-170 Widawa, woj. łódzkie
Zakwaterowanie: pokoje 2/3-osobowe
Wyżywienie: kuchnia wegetariańska, obiady przygotowywane wspólnie podczas warsztatów medycyny kulinarnej
Liczba uczestników: 12-15 osób
Koszt: 1999 zł
Kontakt: warsztaty.pdz@gmail.com
Harmonogram wpłat:
– do 29.02.2024: 449 zł – zaliczka gwarantująca miejsce
– do 10.03.2024: pozostała kwota*
*Jeśli chcesz rozłożyć płatność na raty, napisz do nas.
Masz pytania? Chętnie rozwiejemy wątpliwości!
𝒍𝒆𝒌. 𝑷𝒂𝒖𝒍𝒊𝒏𝒂 𝑨𝒏𝒄𝒛𝒚𝒌𝒐𝒘𝒔𝒌𝒂
Rezydentka medycyny rodzinnej, certyfikowana lekarka medycyny stylu życia (IBLM) i leczenia otyłości (PTLO i PTBnO), psychodietetyczka, która konsultuje i pracuje z nawykami pacjentów w POZ oraz w swoim gabinecie prywatnym. Wielbicielka uważności na co dzień i entuzjastka zanurzania się w nowych doświadczeniach i nowych hobby.
🌿Czym dla mnie jest praktykowanie dobrego życia?
To przede wszystkim równowaga. Zauważanie każdej chwili mijającego dnia i czerpanie z niej garściami. Odnajdywanie radości i powodów do śmiechu w codziennych zajęciach. Korzystanie ze swoich zasobów wewnętrznych, ale co ważniejsze dbałość o ich regenerację. Słuchanie potrzeby swojego ciała i dostarczanie mu potrzebnych dla zdrowia składników.
𝑴𝒂𝒓𝒕𝒚𝒏𝒂 𝑶𝒈𝒓𝒐𝒅𝒏𝒊𝒌
Zawodowo specjalistka ds. organizacyjnych, z zainteresowania – studentka psychologii biznesu. Entuzjastka miejskich spacerów i saunowania.
🌿Czym jest dla mnie praktykowanie dobrego życia?
To szukanie i robienie tego, co sprawia frajdę i przyjemność z poszanowaniem możliwości i potrzeb własnego organizmu. Dbanie o swój komfort psychiczny oraz relacje z innymi ludźmi. Pamiętanie o równowadze między pracą a czasem wolnym. To także smaczne jedzenie i wysypianie się.
𝒍𝒆𝒌. 𝑨𝒍𝒊𝒄𝒋𝒂 𝑩𝒂𝒔𝒌𝒂
Rezydentka zdrowia publicznego, certyfikowana lekarka medycyny stylu życia (IBLM, PTMSŻ) i leczenia otyłości (PTLO), terapeutka bezsenności CBT-I (PTBO), współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia, nauczycielka akademicka w Szkole Zdrowia Publicznego CMKP (Zakład Medycyny Stylu Życia). Pasjonatka roślinnej kuchni – gotowania i jedzenia.
🌿Czym jest dla mnie praktykowanie dobrego życia?
To ciągłe poszukiwanie równowagi, wsłuchiwanie się w potrzeby organizmu i ich rozumienie, stawianie granic, ale i ciągłe poszerzanie horyzontów. “Lifelong learning” – uważności, wrażliwości, wyrozumiałości i systematyczności.
𝒍𝒆𝒌. 𝑲𝒂𝒕𝒂𝒓𝒛𝒚𝒏𝒂 𝒁𝒚𝒅𝒆𝒌-Ś𝒘𝒊ć
Lekarka rodzinna w trakcie specjalizacji, certyfikowana lekarka medycyny stylu życia (IBLM) i leczenia otyłości (PTLO I PTBnO), psychodietetyczka. Instruktorka rekreacji ruchowej o specjalności hatha yoga, od kilku lat prowadząca jogowe zajęcia po godzinach swojej lekarskiej pracy i z pasją zgłębiająca tajniki pracy z ciałem i umysłem. Ukończyła studia podyplomowe z Psychosomatyki i somatopsychologii na SWPS. Wielbicielka różnorodnego ruchu.
🌿Czym jest dla mnie praktykowanie dobrego życia?
Ciągłym poznawaniem świata i siebie. Codziennym szukaniem zachwytów. Wiarą, że nasze wybory mają znaczenie dla naszego zdrowia i dla Świata wokół nas. Uczeniem się słuchania potrzeb ciała i głowy. Nieustannym zgłębianiem nowych zagadnień i szukaniem inspiracji.
Z lokalizacją w centrum Polski – blisko z każdego miejsca!
Wybierając lokalizację starałyśmy się, żeby z każdego zakątka Polski dojazd był jak najkrótszy. Dlatego zdecydowałyśmy się na część centralną.